fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar

Anaokulu Eğitim Grupları

ANAOKULU VE KREŞ EĞİTİM GRUPLARIMIZ

Çocukların yaşlarına ve gelişimine göre eğitim programlarından oluşan gruplardır.

Mini Play Grup

Bu grup çocuğun annesinden, ev ortamından ayrıldığı, bağımsızlaşma yolunda ilk adımların atıldığı ve ilk deneyimlerin yaşandığı özel bir dönemdir.

Oyun grubu, bakım ve eğitim eş zamanlı olarak planlanması gereken bir dönemdir. Oyun grubu çocuklarımızın tüm gelişim alanlarını harekete geçirecek, bağımsızlaşmalarını ve sosyalleşmelerini kolaylaştıracak, yemek, uyku, tuvalet gibi temel ihtiyaçlarını geliştirecek fırsatlar sunduğumuz grubumuzdur.

36-48 Ay Küçük Grup

Bu yaş grubuna yönelik eğitim programımız 36-48 aylar arasındaki öğrencilerimiz için tüm gelişim alanların uyaran ve destekleyen; özgüven, özdenetim, özsaygı gibi temel olumlu özellikleri kazandırmayı amaçlayan bir programdan öğrencilerimizin ilgi ve meraklarını arttırmaya, araştırma deneme ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik olarak planlanmış eğitim programı ve ortamları ile akademik beceri ve yeteneklerinin geliştirilmesini hedefliyoruz.

Ayrıca; arkadaşlık, dostluk, hoşgörü, sevgi, saygı, sorumluluk, işbirliği, paylaşma, yardımlaşma gibi temel evrensel değerleri benisemelerini önemsiyoruz.

48-60 Ay Orta Grup

Gelişimsel dönem özellikleri itibarı ile 4 yaş çocuklarını en iyi tanımlayan kelimeler "Enerjik" ve "Hayalci" olacaktır. Onların bu dönemlerini en iyi şekilde değerlendirmek, keyifli zaman geçirmelerini sağlamak amacıyla çocuklarımızı Scamper (yaratıcılık) ve sanat etkinlikleri sunuyoruz. Matematik çalışmalarımızda sayı, şekil, uzunluk, ağırlık, doku, mesafe, konum ve zaman kavramlarını öğrenmelerini hedefliyoruz.

60-72 Ay Büyük Grup

İlkokula hazırlık dönemi olarak nitelendirdiğimiz bu gruptaki öğrencilerimize, gelecekteki akademik yaşamlarına sağlam bir temel oluşturacak bir eğitim ortamı sunuyoruz.Çocuklarımıza bu geçiş dönemlerini en keyifli ve tam donanımlı bir program sunmak amacıyla bireysel farklılıklarını gözönünde bulundurduğumuz eğitim programlarını uygulamaktayız.

  • Proje tabanlı öğrenme
  • Yaşayan değerler eğitimi
  • Scamper (yaratıcılık) eğitimi
  • Okuma yazmaya hazırlık eğitimi

Neden Yasemin Anaokulu?

  • Eğitim, birikim ve deneyimlerimizle uzmanlaştığımız işi yapıyoruz.
  • "Olması gerektiği gibi" bir okul öncesi kurumuyuz.
  • Okulumuzun müstakil olması ve korunaklı olması sebebiyle güvenli ve donanımlı bir ortam sunuyoruz.
  • Beslenme, temizlik ve güvenliğe özel bir önem veriyoruz.
  • Seçilmiş oyuncaklar ve eğitim materyelleri ile 3-6 yaş grubu öğrencilerimizin tüm gelişim alanlarını destekliyoruz.
  • 3 yaşından ilkokul 1. sınıfa kadar okulumuzda eğitim gören öğrencilerimizin yabancı dili kolayca öğrenebilmesini sağlayan yabancı dil altyapısını destekliyoruz.