fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar

Anaokulu Kayıtları

Anaokulu ve Kreş Kayıtları
2019

2018 - 2019 Eğitim Dönemi Anaokulu ve Kreş Kayıtları

Zorunlu eğitimin 13 yıla çıkması ile beraber ebeveynlerin anaokulu yaşı ile ilgili soruları artmıştır. 2018 – 2019 eğitim – öğretim döneminde anaokulu eğitimi zorunlu hale geldi. Bununla ilgili birinci sınıf kayıtlarında uygulanan adrese dayalı kayıt sistemi, anaokulu kayıtlarında da uygulanacaktır.

Anaokulu Zorunlu Mu?

Eski zamanlarda anaokulu eğitimi zorunlu değildi. Ancak gelişen sistem ile beraber eğitim alanında da birçok yeniliklere imza atılıyor. Bu değişiklikler kapsamında artık kayıt yaşı tutan bütün çocukların anaokuluna gitmesi zorunlu hale geldi. T.C Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan Özel Beylikdüzü Yasemin Anaokulu olarak çocuklarınıza en iyi okul öncesi eğitim verilmesi amacı ile çocuk gelişimi alanında eğitim alan uzman eğitmenlerimiz ile hizmet veriyoruz.

Anaokulu Kayıtları Ne Zaman?

8 Haziran 2018 tarihinde okulların tatile girmesi ile beraber okula yeni başlayacak velileri yeni bir kayıt maratonu bekliyor. 2018 – 2019 eğitim – öğretim dönemi 17 Eylül 2018 tarihinde başlayacak. Ancak anasınıfına kayıt yaptıracak olan aileler ve çocuklar için kayıt işlemleri çok daha erken başlıyor.

Okulların kapanmasından sonra adrese dayalı kayıt sistemine göre en yakın anaokuluna giderek kayıt yaptırılabilmektedir. Haziranın üçüncü haftasında başlayan anaokulu kayıt işlemleri, okulun açılacağı döneme kadar devam ediyor. Öncelikle okulumuza ön kayıt yaptırmanız gerekiyor. Daha sonra kayıt için gerekli belgeler hazırlanarak asıl kayıt işlemi yapılmalıdır. Bu nedenle sürecin uzamaması için kurumumuz ile iletişime geçerek eğitim programımızı inceleyebilir ve çocuklarınız için en doğru kararı verdiğinizden emin olabilirsiniz.

Anaokuluna Kayıt Yaşları

Anaokulu zorunlu hale geldiğinde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından anaokulu yaşı ile ilgili bilgi resmi olarak verilmiştir:

30 Eylül 2018 tarihinde 36 ayını tamamlamış olan çocukların anaokuluna kaydı yapılabilecektir. 60 - 66 aylık çocuklar ise isteğe bağlı olarak anaokuluna ya da birinci sınıfa gidebilecek.

Henüz okul çağına gelmemiş olan çocuklarınızı okul düzenine ve ilköğrenim eğitimine hazırlayan kurumumuz, zor olan süreci daha kolay atlatmanız konusunda yardımcı oluyor. Bu nedenle anaokulu eğitimine büyük önem verilmesi gerekiyor.

Kreşe Kayıt Yaşı Kaçtır?

Kurumumuzda tam gün eğitim verilmektedir. Anaokulu ile kreş eğitimleri birbirine benzese de, aslında farklı yönleri çok fazladır. Anaokulu eğitimi için çocuğunuzun 4,5 yaşında olması gerekir. Ancak kreş kayıtları 2 yaşından sonra yapılabilmektedir. Beylikdüzü Özel Yasemin Anaokulunda 3 sınıf bulunmaktadır. Kreş yaşı 2 olarak belirlendiği için 2 yaş ve daha büyük çocuklarınıza tam gün verilen kreş eğitimimizi alabilirsiniz. Sevgi ve saygı çerçevesinde güler yüzlü eğitim anlayışımız ile çocuklarınıza ileride büyük fayda sağlayacak eğitimler veriyoruz.

Anaokulu Kayıt Şartları

Yapılan değişiklik ile beraber 37. aydan gün alan ve 66 ayını doldurmayan çocukların anaokuluna kaydı yapılabilecek. Haziran ayında okulların kapanması ile beraber hangi anaokuluna çocuk gönderilecek ise öncelikle ön kayıt yapılır ve gereken belgeler hazırlandıktan sonra kesin kayıt yapılabilir.

Kayıt için Gerekli Belgeler

Anaokuluna kayıt yapılırken velilerden bazı belgeler istenir. Bu belgeler hazırlandıktan sonra asıl kayıt işlemine geçilmektedir. İstenen belgeler şu şekilde sıralanabilir:

  • Öğrencinin nüfus cüzdanının aslı ve fotokopisi
  • Nüfus kayıt örneği
  • Öğrenci velisinin nüfus cüzdanının aslı ve fotokopisi
  • Öğrencinin fotoğrafı
  • Aşı karnesi
  • Kırtasiye malzemeleri
  • Kurumumuzdan verilen anaokulu ön kayıt başvuru formu

Anaokulu Kayıt Ücretleri

Ailelerin en çok merak ettiği konulardan biri de kayıt ücretleri olmaktadır. Çocuklarını kreşe ya da anaokuluna göndermeyi düşünen anne – babalar, bu süreçte ne kadar kayıt ücreti ve ek ücretler alınacağını araştırmaktadır. Her anaokulunda kayıt fiyatları değişebilmektedir. Eğitimler yemekli olduğu zaman ücretler bir miktar artıyor. Ancak çocuklarınız için en sağlıklı yemekler en iyi aşçılarımız tarafından hazırlanıyor. Bu konuda içiniz kesinlikle rahat olsun. Kurumumuzun anaokulu ve kreş ücretleri ile ilgili kapsamlı bilgi almak için bizi istediğiniz zaman ziyaret edebilir ya da iletişim numaramızdan bizlere ulaşabilirsiniz.