fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar
fix bar

Anaokulu Etkinlikleri

Anaokulu Etkinlikleri

Okulumuzdaki Anaokulu Etkinlikleri Nelerdir?

Okul öncesi eğitim, çocuklarımızın gelişimlerinde, ilgi alanlarının tespit edilmesi ve bu alanlara yönelik eğitimlere yoğunlaşılmasında, bir birey olarak kişiliğinin oluşturulmasında çok önemli bir rol oynamaktadır. 3-6 yaş arasındaki çocuklar, bu süre içerisinde kendi kişiliklerini daha iyi tanıma fırsatı bulmakta olup, eğitime en açık oldukları dönemi yaşamaktadırlar. Bu yaş aralığında verilen tüm eğitimlerin öneminin bilincinde olan kadromuz, çocuklarımızın en iyi şekilde kendilerini geliştirebilmeleri ve gelecekte sağlam temellere sahip olabilmeleri için en iyi eğitim imkanlarını onlarla paylaşmaktadır. Kurumumuzun kendilerini daha iyi yetiştirebilmeleri ve daha sağlıklı bir birey olarak büyümeleri için çocuklarımıza sunduğu kreş etkinlikleri genel olarak şu şekilde gruplandırılmaktadır:

Okul Öncesi Sanat Etkinlikleri

Kurumumuzun alanında uzman kişiler tarafından çocuklarımıza sunduğu sanat etkinlikleri hem bireysel yeteneklerin keşfedilmesine, hem de çocuklarımızın kişisel gelişimleri ve öğrenme becerilerinin gelişimlerine yönelik olarak yapılmaktadır. Farklı sanat dallarını tanıyarak ilgi alanlarının belirlenmesinde önemli bir rol oynayan sanat etkinliklerinde, çocuklarımız eğlenirken öğrenme ve sanatı tanıyarak daha duyarlı bir birey olma fırsatını elde etmektedirler. Alanında uzman eğitmenlerimiz eşliğinde, sanatın bir çok dalında bilgi sahibi olan çocuklarımız, kendilerini ilgi duydukları alanda geliştirme imkanına da sahip olurlar.

Anaokulu Yaz Okulu Etkinlikleri

Kurumumuzun çocuklarımız için sunduğu ve yaz döneminde de öğrenmeyi eğlenceli bir hale getiren yaz okulu etkinlikleri sayesinde, eğlenceli aktiviteler ve derslerle, çocuklarımız öğrenmeye devam etmekte, bireysel yetkinliklerini ara vermeden geliştirme fırsatı elde etmektedirler. Deneyimli ekibimiz, çocuklarımız için özel yaz programları hazırlayarak, okulun sıkıcı ortamından tamamen uzak, çocuklarımızın severek geldiği bir yaz dönemi organize etmektedir. Kendi yaş grupları ile eğlenceli bir yaz geçirme fırsatını elde eden çocuklarımız, aynı zamanda gelişimleri için faydalı bilgi ve becerilere de kazanma ortamında bulunurlar.

Anaokulu Fen Etkinlikleri

Özel Beylikdüzü Yasemin Anaokulu, çocuklarımıza yaş aralığına uygun olarak fen eğitimleri vermekte, bilim ve teknoloji dünyasını küçük yaşlardan itibaren, profesyonel eğitmenler eşliğinde tanımalarına imkan sağlamaktadır. Geleceğin bilim insanlarına temel fen bilimleri eğitimlerini en iyi şekilde sunan kurumumuz, çocuklarımızın zihinsel gelişimlerinde önemli bir rol oynayan okul öncesi etkinlikler programı sayesinde, günümüzün modern fen ve teknoloji konularına hakim olarak, bu alanlarda bilgi ve donanıma açık birer birey haline dönüşmelerinin temellerini atmaktadır. Çocukların merak duygusunu, onların yaşlarına uygun eğitimler ve faaliyetlerle bir araya getirerek, ihtiyaçları olan bilgileri onlara en uygun şekilde sunmakta, hayata ve yaşadığımız dünyaya dair temel bilgileri onlarla paylaşmaktayız.

Okul öncesi dönem, çocuklarda araştırmaya ve denemeye ilginin öve merakın en yüksek olduğu dönemdir. Okulumuzda, öğrencilerimizin araştırma ve keşfetme merak ve ilgilerini doyurmaya ve arttırmaya yönelik çalışmalar fen ve doğa etkinleri ile daha da zenginleştirilmiştir.

Anaokulu Spor Etkinlikleri

Büyüme ve gelişme çağında olan çocuklarımızın, sağlıklı gelişimleri için en önemli unsurların başında fiziksel aktiviteler gelmektedir. Kurumumuz, alanında uzman eğitmenler eşliğinde çocuklarımıza sunduğu spor etkinlikleri ile çocuklarımızın normal ve sağlıklı bir gelişim dönemine sahip olmasını, fiziksel yeteneklerini geliştirmelerini, daha sağlıklı bir büyüme çağına sahip olmalarına yönelik çalışmalar sürdürmektedir.

Çocukların uygun fiziksel ve spor aktiviteleri ile hem bu alanlardaki yeteneklerinin keşfedilmesine, hem de fiziksel gelişimlerinin düzenli bir şekilde ilerlemesini hedef belirleyen kurumumuz, çocuklarımızın yaş gruplarına uygun olarak çeşitli spor aktiviteleri düzenlemektedir. Çocuklarınız hem fiziksel hareket içerisinde olacak, hem de sporun insan sağlığı üzerindeki olumlu etkileri sayesinde, zihinsel gelişimlerine de katkı sağlayan bir süreçte yer alma fırsatını elde edeceklerdir. Özel Beylikdüzü Yasemin Anaokulu'nun profesyonel kadrosu ve eğitimleri ile sizleri bekliyor!

Denge ve Hareket Etkinliği

Erken çocukluk döneminde hareket gelişimi çok yönlü olarak desteklenmektedir. Her çocuğun hareket etme ihtiyacı vardır. Çocukların bu ihtiyaçları anlamlı ve planlı etkinliklerle desteklenmelidir.Denge çalışmaları hareket gelişiminin temelini oluşturur. Çocuklar dengelerini sağladıktan sonra koordineli hareketleri kolaylıkla yapabilirler. Hergün sabah sporuyla denge ve hareket gelişimi çalışmaları yapılmaktadır.

Drama Etkinliği

Canlandırma ve somutlaştırma becerisi ile birlikte içlerindeki yaratıcılığı ortaya çıkarmayı sağlayan etkinliklerdir. Drama çalışmalarımızda; oyun kurgularına ve duygularını yaşayabilme, başka bir kimliğe bürünebilme, kendini ifade edebilme becerileri hedeflenmektedir.

Türkçe Dil Etkinliği

Dinleme becerisini arttıran, öncelikle anadili ile duygularını ve düşüncelerini etkili ve özgürce ifade etmelerini sağlayan etkinliklerdir. Türkçe dil etkinlikleri kapsamında;

 • Parmak oyunu
 • Hikaye okuma / oluşturma
 • Tekerleme
 • Bilmece sorma / oluşturma
 • Şiir
 • Canlandırma
 • Resim yorumlama gibi etkinlikler örnek verilebilir.

Oyun Etkinlikleri

İlgi köşelerindeki çalışmalarını, kurallı grup ve bireysel oyunları içeren, doğal öğrenme ortamları oluşturmayı hedefleyen etkinliklerle;

 • Evcilik köşesi
 • Kukla köşesi
 • Kitap köşesi
 • Müzik köşesi
 • Lego köşesi
 • Tahta blok köşesi gibi ilgi alanlarından özgürce yararlanabilmektedirler.

Gezi Etkinlikleri

İlgi köşelerindeki çalışmalarını, kurallı grup ve bireysel oyunları içeren, doğal öğrenme ortamları oluşturmayı hedefleyen etkinliklerle gerçekleştirmekteyiz.